}

Doplňky MX eco/pro

Pro frekvenční měniče MX eco/pro je k dispozici celá řada silových i komunikačních doplňků. V následujícím přehledu jsou uvedeny alespoň některé z nich.

Odnímatelný ovládací panel

Odnímatelný ovládací panel BE11 s českým software představuje propojení funkčnosti s designem a přitom splňuje následující funkce:

Funkce zobrazení:

Dobře čitelný, velký LCD zobrazuje textem a číslicemi aktuální stav měniče, tři volitelné skutečné hodnotya právě aktivní režim ovládání. Všechny zobrazené texty jsou závislé na zvoleném jazyku.

Ruční režim ovládání:

Funkční tlačítko F1 umožňuje plynulé přepnutí do ručního režimu ovládání. Ovládání probíhá pomocí 4 tlačítek a praktický kruhový ovladač slouží k zadávání žádané hodnoty. Jestliže ruční režim není z bezpečnostních důvodů dovolen, je možné jej zablokovat.

Nastavení parametrů:

Pomocí dobře strukturovaného maticového rozhraní a paralelně zobrazovaných textových popisů parametrů lze rychle a bez problémů nastavit požadované funkce a vlastnosti přístroje. Režim nastavení parametrů se spouští pomocí funkčního tlačítka "MATRIX" a kdykoli je možné jej ukončit jedním stisknutím tlačítka F2 "DOMŮ".
Další informace jsou k dispozici v příslušných návodech k montáži, stejně tak i pokyny pro montáž a instalaci v sekci "Ke stažení".

 

Vestavné karty IO a komunikační karty

Vestavné komunikační karty jsou určeny k rozšíření počtu vstupů a výstupů frekvenčních měničů MX eco a pro. Karty jsou označeny IO11 a IO12.

Karta IO11 obsahuje:

1x AI -10V
4x DI 24VDC
1x PTC
2x DO otevřený kolektor 24VDC
1x relé NO/NC

Karta IO12 obsahuje:

1x AI -10V
1x AI 0(4)-20 mA
1x AI 0-10VDC / 0(4)-20mA
4x DI 24VDC
1x PTC
2x AO +/-10V / 0(4)-20 mA
2x DO otevřený kolektor 24VDC
1x relé NO/NC

PBO11 Ve stajném provedení je dostupná i komunikační karta PROFIBUS DP s označením PBO11.

 

Síťové tlumivky NDU a motorové tlumivky AMF

Síťové tlumivky NDU jsou určeny k omezení negativních vlivů spotřebičů na napájecí síť. Jsou určeny pro měniče MX eco i pro. Používají se zejména k potlačení vyšších harmonických podle normy ČSN EN 61000 (a dalších), které generují frekvenční měniče a podobná zařízení do napájecí sítě. Motorové tlumivky AMF se zapojují se na výstup frekvenčních měničů v případě větších délek kabelů mezi měničem a regulovaným motorem (kabel se totiž při větších délkách chová jako kapacitní zátěž). Jeho impedance, vztažená ke spínací frekvenci výkonových transistorů měniče může při větších délkách kabelů způsobit, že je výstup měniče přetěžován, aniž dodává do zátěže jmenovitý proud. Kromě potlačení tohoto jevu se současně omezí vyzařování rušivých napětí jak z výstupu měniče, tak směrem do napájecí sítě.

 

Brzdné rezistory BR

Brzdné rezistory BR jsou určeny pouze pro měniče MX pro, neboť tyto jsou vybaveny do 200 kW vestavěnou brznou jednotkou a od výkonu 200 kW je tato jednotka připojitelná jako doplněk. Brzná jednotka je zařízení, které sleduje napětí v meziobvodu měniče a v okamžiku, kdy se zátěž pohonu dostane do generátorického režimu(tj. proud teče z motoru do měniče), zajistí pomocí rezistoru maření této energie v teplo.

 


Dokumenty ke stažení

MX eco/pro - anglický katalog skříňové prov.
Velikost:4 330.70 KB
Aktualizováno:25.3.2009

MX eco/pro - anglický katalog vestavné prov.
Velikost:7 414.87 KB
Aktualizováno:25.3.2009

MX eco/pro - český prospekt ENETEX-TEP
Velikost:2 604.62 KB
Aktualizováno:25.3.2009

 

Chcete nezávazně poptat produkty, ceny, vybavení,...


Pište na
tep@enetex.cz

Volejte od 8 do 17
+420 557 423 311

Nebo použijte
> > > poptávkový formulář

> > > máme Vám zavolat?

Chcete nezávazně poptat produkty, ceny, vybavení,...


Pište na
tep@enetex.cz

Volejte od 8 do 17
+420 557 423 311

Nebo použijte
> > > poptávkový formulář

> > > máme Vám zavolat?